3 miesta, kam sa chcem ešte raz vrátiť


Categories :

Miest, ktoré by som chcela znovu navštíviť je viacero. Tak trochu mi chýbajú cesty MHD v Banskej Bystrici, keď som sa cítila tak slobodná ako ešte nikdy. Chcela by som sa vrátiť do Havířova, kde som strávila krásne dva týždne môjho života počas stáže v rámci Erasmu. Ale jedno z miest, ktoré som navštívila len raz, chcem navštíviť znovu.

To mesto je Olomouc. Bola som tam pred vyše dvomi rokmi. To mesto mi príde jednoducho krásne a rada by som sa tam vrátila a uvidela z neho viac. V Olomouci som sa prvýkrát stretla s kamarátkou Nikol a ten deň bol jednoducho nádherný. Trochu ma mrzí, že vtedy môj Instax sklamal a neurobil nám spolu peknú fotku. Ale to nevadí, pamiatku na to mám stále na Instagrame.

Do toho mesta by som sa chcela vrátiť, pretože mám odtiaľ krásne spomienky. Chcela by som ho ďalej spoznávať, objavovať kaviarne, fotiť…

Ako som už v úvode spomínala, chcela by som sa vrátiť aj do Banskej Bystrice. Kúpiť si celodenný lístok a cestovať z jedného kúta na druhý. Cestovanie MHD som si mala možnosť vyskúšať počas výšky, prvé dva týždne, keď sme mali prezenčnú formu výučby. A napriek tomu, že som bola už vtedy neustále v strese, úzkosti a aj depresia vystrkovala rožky, cestovanie som milovala. Cítila som sa strašne slobodná, akoby mi už nič nebránilo v cestovaní hoci aj na úplne iný smer.

Možno to znie hlúpo, že obyčajné cesty MHD mi dávajú pocit slobody, ale asi to tak je. Pretože vždy som všade MHD vnímala ako niečo, na čo si nebudem nikdy schopná zvyknúť, niečo, čo nikdy nezvládnem kvôli zraku. Lenže teraz to zvládam. Dokonca aj cestovanie v Bratislave mi nerobí problém a cítim sa dobre.

A v neposlednom rade – Havířov. Bola som tam dva týždne. V maturitnom ročníku na strednej škole ma vybrali do Erasmu, pretože som mala dobrý prospech, dobrú dochádzku a správanie. Najprv som si myslela, že ma nevezmú, kvôli hendikepu, ale škola to zariadila tak, že som mohla ísť. Boli to úžasné dva týždne. Chodili sme po výletoch, bola som prvýkrát v divadle, mám fotku pri miniatúre Eiffelovej veže. Boli to úžasné zážitky. A čo je podstatné, zažila som ich s fajn ľuďmi.

Chýbajú mi tie časy.

Každopádne verím, že sa na všetky miesta raz vrátim. Všetky sú pre mňa spojené s krásnymi spomienkami.

5 thoughts on “3 miesta, kam sa chcem ešte raz vrátiť”

  1. Do Olomouce se jednou zase podíváme společně, to mi věř! Do Havířova tě sice nevezmu, ale Ostrava je lepší a zajímavější 😀 A taky doufám, že ti jednou budu moct ukázat můj milovaný Hradec 🙂

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *