5 zlých a 5 dobrých vecí, ktoré sa mi v tomto roku stali #BloggerChallenge


Categories :

Dlho som rozmýšľala nad tým, čo napísať a či písať naozaj o roku 2020, alebo napísať o tomto, keďže o mesiac aj čosi sa končí. O roku 2020 som však už kde-tu niečo písala, takže ak sledujete trebárs môj instagram tak viete, aký rok som mala. V tejto výzve je síce napísané „minulý rok“ ale vzhľadom na to, že väčšinu tohto roka máme za sebou, napíšem o tomto roku. Pretože to bolo naozaj zaujímavé.

Najprv 5 zlých vecí, nech to máme za sebou.

Panické záchvaty

Viete, že som začala trpieť panickými záchvatmi. Kvôli nim som skončila s vysokou školou, pretože som si ďalej nevedela predstaviť, ako to budem zvládať.

Odchod zo školy

Áno, tak trochu je to zlá vec aj keď rovnako dobrá. Dobrá preto, že som urobila správne rozhodnutie. Ale nebudem klamať, odchod zo školy ma mrzel.

Strata sebadôvery a sebavedomia

Popritom, ako som začala trpieť panickými záchvatmi, som postupne stratila sebavedomie a dôveru v seba samu. A teraz mi to nesmierne chýba, pretože o sebe veľmi pochybujem a málo si verím.

Málo čítania

Veľmi málo som za tento rok prečítala. Na príčine bola zo začiatku výška a neskôr nechuť čítať.

Viac depresií

Aj napriek tomu, že som v januári opäť začala brať antidepresíva, som mala viackrát problém s depresiami. A tiež s poruchami spánku. A samozrejme stále som bojovala a bojujem s úzkosťami.

A teraz to dobré.

Začala som maľovať na plátno

Už dlho som si chcela skúsiť maľovanie na plátno. Po tom, ako som odišla zo školy som si to chcela splniť a tak som si kúpila plátna a začala som často maľovať akrylom.

Začala som písať Maličkosti 2

Maličkosti boli vydané koncom minulého roka a ja som nezaháľala a začala písať pokračovanie. Zatiaľ som stále len na začiatku.

Maličkosti (tie vydané) sú medzi knihami roka!

Keď to takto vidím napísané, je to neskutočné. V ten deň, keď som to zistila, som plakala od dojatia, pretože som si nikdy nemyslela, že moja kniha bude takto ocenená. A je to proste nádherné a som za to vďačná.

Robila som šperky zo živice

Ďalšia z vecí, ktoré som chcela dlho skúsiť. Tak som raz prehltla obavy, objednala z internetu živicu, všelijaké vecičky na výrobu šperkov a pustila sa do toho. V konečnom dôsledku to vyšlo naozaj pekne.

Po takmer DVOCH rokoch som sa stretla s najlepšou kamarátkou.

Znie to neskutočne. Len v roku 2019 sme sa stretli asi trikrát. Potom sme v marci 2020 plánovali ďalšie stretnutie. Lenže čo sa nestalo – korona. Takže sme sa nemohli stretnúť. Naposledy sme sa predtým videli v novembri 2019. Ale tento rok v auguste sme sa konečne videli. Strávili sme spolu nádherný deň v Břeclavi. A bol to skvelý deň. Tiež som zaň hrozne vďačná.

Takže…

Tento rok bol plný ťažkých chvíľ, úzkostí a depresie. Ale udiali sa aj krásne veci. Niektoré znich sú maličkosti (heh, niektoré aj knižné Maličkosti), ale za všetky som vďačná. A v konečnom dôsledku aj to zlé, čo sa dialo mi niečo dalo. Aj keď to tak na prvý pohľad nevyzerá.


Články na podobné témy napísali aj Kája a Mark Reed. Určite ich poteší, keď ich navštívite.

5 thoughts on “5 zlých a 5 dobrých vecí, ktoré sa mi v tomto roku stali #BloggerChallenge”

  1. Ty ses mě rozhodla rozbrečet, že jo? Jsou to hrozně hezký slova. Ačkoli ti tenhle rok vzal spoustu velkých věcí, vezmi si, že bys bez nich nebyla dnes tam, kde jsi (a myslím, že se ti v posledních týdnech stalo pár dobrých věcí). Všechno bude zase jednou dobré 🙂

  2. Taky jsem psala o roku 2021.
    Těch horších věcí se ti stalo dost, snad už se ti bude dařit lépe. 🙂
    Malování na plátno je super! Poprvé jsem zkusila loni a nechápu, proč mě to nenapadlo dřív.

  3. Máš pravdu, všetko zlé je aj na niečo dobré. Človek musí byť pozitívny aj v ťažkých časoch. Každá búrka raz prejde a ukáže sa slniečko.

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *