AKO SOM HĽADALA ŠŤASTIE – 8. kapitola


Keď som prišla domov, sadla som si na gauč a nevedela čo so sebou robiť. Bola som zarmútená z toho, čo som si práve vypočula. Vytiahla som z tašky mobil a zistila, že mám na zoznamke nejakú správu. Od Petra.

Cítila som sa mizerne. Najprv som rozmýšľala nad tým, že pôjdem upokojiť svoju potrhanú dušu jedným porezaním. Po pár minútach usedavého plaču som prešla k pultíku a otvorila notebook. Prešla som na stránky zoznamky a zobrazila si správu.

Peter954: Ahoj, ako sa máš? Celkom mi chýbali tvoje správy. 🙂

Po prečítaní tejto správy sa mi na tvári zjavil úsmev aj keď slzy mi stále tiekli po lícach. Ozval sa. Tak, ako sľúbil.

Vzala som si vreckovku a konečne som sa rozhodla zastaviť svoj plač. Poutierala som si slzy a dostala som strašnú chuť na víno.

Petrovi som odpísala.

TerezaHav: Jéj, ahoj, som rada, že si napísal. Nemám dnes dobrý deň. Takže sa nemám veľmi dobre. A ty?

Peter954: Ako to? To ma mrzí. Stalo sa niečo?

TerezaHav: Neviem, či ťa tým mám zaťažovať. Nepoznáme sa tak dlho na to, aby som ťa chcela otravovať takýmito vecami.

Peter954: Len sa vyrozprávaj, ak potrebuješ. Rád ťa vypočujem. Teda, rád si prečítam, čo ťa trápi a rád poradím.

TerezaHav: Vážne?

Keď napísal, že sa skutočne môžem vyrozprávať, odhodila som svoje obavy a napísala všetko, čo som mala na srdci a čo ma trápilo.

Peter nakoniec napísal, že to nebolo od môjho otca vôbec pekné, a že si to nezaslúžim. Mne sa neskutočne uľavilo. Ešte som nezažila, že by niekto z chlapov dokázal vypočuť moje trápenie. Vedela som, že mnohí chlapi sú svine, ale ešte vždy som v kútiku duše dúfala a verila, že sú medzi nimi výnimky.

Možno bol Peter jednou z výnimiek.

Naliala som si za pohárik bieleho vína a ďalej si s ním četovala. Písalo sa mi s ním tak príjemne, že som na všetko ostatné okolo seba zabudla. Nielenže ma vypočul, ale sa ma snažil aj rozveseliť. A darilo sa mu to.

Dokonca sa mu podarilo to, že som sa v ten deň ani neporezala. To som mu, pochopiteľne, nepovedala. Sedela som v kuchyni pri pulte a usmievala sa na jeho správy ako mesiačik na hnoji.

Pomaly som cítila, že mám Petra istým spôsobom rada. Začínal byť pre mňa dobrým priateľom.

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *