Prvýkrát v Prahe a 10 miest a okamihov, na ktoré nikdy nezabudnem


Categories :

Zase som dlhšie nezverejnila článok. Je čas opäť to napraviť. Minulý týždeň bol pre mňa skvelý. Síce únavný, ale naplno som si ho užila. Dnes vám teda o tom poviem niečo viac. Minulý utorok som bola prvýkrát v Prahe. Predtým som tam ešte nikdy nebola, nikdy som naživo nevidela tie krásne miesta, o ktorých sa hovorí. Mnoho rokov som žila tak, že som sa bála cestovať. A keď sa to zlepšovalo, prišli do môjho života panické záchvaty a úzkosti. To bol pre mňa krok späť.

Po viac ako roku som cítila, že môj život ide znovu do normálu a že úzkosti sú na ústupe. A tak bol čas vyjsť z komfortnej zóny.

V práci bola ohlásená menšia akcia v jednej z pražských reštaurácií a ja som zatúžila ísť tam a spoznať kolegov. Kamarátka ma prehovorila, aby som tam šla. Tak som šla.

Minulý utorok som cestovala vlakom do Prahy. Pred obedom som prišla, na stanici ma čakala kamarátka a spolu sme si šli pozrieť Prahu. Kamarátka mi tam ukázala krásne miesta, dali sme si výborné jedlo, kávu, dezert a veľa sme sa prechádzali. A ja som veľa fotila.

Večer som spoznala kolegov z práce a bolo to pre mňa veľmi príjemné. Noc som strávila u kamarátky v Hradci Králové a tam sme strávili aj doobedie ďalšieho dňa. Dali sme si kávu, posedeli pri rieke, a tiež sme si vychutnali dokonalé wafle.

V stredu poobede som cestovala domov a prišla až okolo šiestej. Boli to pre mňa dokonalé dva dni a vôbec sa mi nechcelo ísť domov.

Keď som prišla, bola som na seba v podstate hrdá, pretože som zvládla úplne nové miesto, že ma neprepadla úzkosť a že mi vlastne úzkosť nezabránila v tom, aby som urobila obrovský krok z komfortnej zóny.

Síce som prišla domov s menším zranením, ale i tak to bolo skvelé. Podarilo sa mi poškriabať si lýtko o schod nefunkčného eskalátora a to hneď po vystúpení z vlaku. 😀

Miesta v Prahe a Hradci Králové, na ktoré nikdy nezabudnem:

 1. SmetanaQ, reštaurácia (Praha)
 2. Lavičky pri Vltave s výhľadom na hrad (Praha)
 3. Café Orient a dokonalý kubistický veterník (Praha)
 4. Paladium – nákupné centrum v maskovaní (Praha)
 5. Pražská hlavná stanica (krásna budova, nie ako budova Bratislavskej stanice)
 6. CrossCafé v Hradci Králové
 7. „Náplavka“ v Hradci Králové
 8. Hradecká mini Eiffelovka
 9. LeWaff v Hradci Králové
 10. Mekáč v Paladiu – pozriete z okna a tam historické budovy.

Teraz 10 vecí, na ktoré nikdy nezabudnem.

 1. Eskalátor na hlavnej stanici v Prahe (zanechal mi škrabanec na lýtku)
 2. Výhľad na Hrad
 3. Cestovanie vlakom pri západe slnka s podcastom v ušiach a s kamarátkou po boku
 4. Príjemné zaspávanie pri zvukoch vlakov (neviem prečo, bolo mi to skôr príjemné ako rušivé)
 5. Objavovanie nákupného centra v maskovaní (myslím Paladium)
 6. Vyberanie slnečných okuliarov a rozplývanie sa nad papiernictvom v Tigeri
 7. Vtipkovanie nad mojou záľubou chrúmať kocky ľadu z drinku
 8. Spiace kačky, ktoré sa záhadne prebrali pri otváraní sušienok a brownies
 9. Prechádzka Luxorom a túžba kúpiť všetky knihy
 10. Skúška OXO Bubble tea, ktoré mi chutilo.

Viem, že je to taký slabší článok ale chcela som, aby bol najviac založený na tých fotkách. 🙂

Ďakujem, Nikol, za skvelé dva dni, snáď si to niekedy zopakujeme. A budem rada, keď mi ukážeš aj tie menej známe a „basic“ miesta. 🙂

Som za tento výlet neskutočne vďačná a som rada, že som ho absolvovala a už nedovolila úzkostiam, aby ma držali späť v tom, aby som žila svoj život naplno.

Majte sa krásne. 🙂

3 thoughts on “Prvýkrát v Prahe a 10 miest a okamihov, na ktoré nikdy nezabudnem”

 1. „Cestovanie vlakom pri západe slnka s podcastom v ušiach a s kamarátkou po boku.“ a kdo by na to zapomněl, když ti pouštím v devět večer Opravdové zločiny? 😀 A jako myslím, že jsi jednu nezapomenutelnou věc vynechala – stresík z toho, jestli stihneš vlak zpátky 😀

  Jinak jsem ráda, že jsem tě přemluvila a jela jsi. Stačilo k tomu jenom hooodně jídla 😀 A zvládla jsi to skvěle!

 2. Jsem rád, že sis užila výlet do Prahy a HK. Fotografie jsou nádherné. Jsem si jist, že se do Prahy ještě podíváš… Já naopak přemýšlím o návštěvě Slovenska, ale kromě tebe a jednoho známého z Instagramu tam nikoho neznám.

 3. Tak niekedy vezmeš do Prahy aj mňa. Síce som tam už raz bola, ale nevidela som Orloj a Pražský hrad. Ale videla som Depeche mode, aj keď z diaľky, ale bol to zážitok 🖤🖤🖤

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *