Život

Sú škorpiónky žiarlivé fúrie? Ja nie. #BloggerChallenge

Som škorpión. A o pár dní budem mať narodeniny. V tomto znamení sa narodilo niekoľko známych osobností, ako napríklad Leonardo DiCaprio, Julia Roberts alebo historické osobnosti ako Pablo Picasso, Voltaire, či Theodore Roosevelt (celkom náhoda, že na Teodora mám aj narodeniny).

Nikdy som svoje znamenie veľmi neskúmala. Sem-tam si prečítam horoskop, ktorému ale neverím a občas narazím na charakteristiky znamení. Na jednu som narazila celkom nedávno. Sú pri nej napísané aj charakteristické farby pre škorpióna a s nimi pomerne súhlasím – tmavočervená, okrová a čierna. Všetky tri sú pekné farby a mám ich rada odjakživa.

Toto znamenie sa považuje za komplikované a ehm… komplikovaná niekedy viem byť. A poriadne. 😀 Tak, že sa sama v sebe nevyznám. Vraj sme ale nadaní vôľou a energiou. Nuž energie mám posledné roky pomenej. A vôľa? Neviem.

Sme tiež vraj tajomní a milujeme záhady. No to neviem. To na mňa asi veľmi nesedí. Neviem, či pôsobím pre iných tajomne.

Čo sedí, je to, že často hľadám a rozoznávam emócie na iných ľuďoch. Najmä podľa reči a reči tela (samozrejme ak toho človeka dobre vidím – väčšinou je to len podľa komunikácie). Ľahko odhadnem náladu.

Škorpión si ide za svojim tvrdohlavo a nemá rád, keď mu niekto zasahuje do cieľov. Tak trochu to je pravda. Chcem si ísť za svojim, nemám rada, keď mi do toho niekto vstupuje. A typická je vraj aj akási škriepnosť. Tak to nesedí. Neznášam hádky. V mojej prítomnosti stačí zvýšiť hlas a ja už mám chuť plakať. A taká som odmalička.

Čo ale vôbec nesedí, je to, že škorpióni sú vraj fascinovaní sexom, sú vášniví a vedia byť žiarliví. To teda ja nie som. Najmä nie pre to, lebo som asexuálka.

Vo vzťahoch sú vraj verní – to je v pohode, ak by som mala vzťah, bola by som na sto percent verná. Nevernosť by som nebola schopná tolerovať. Ale absolútne sa mi nepáčila veta: škorpión by sa kvôli vzťahu dokázal vzdať kariéry. Ehm, nie, najmä ak by sa mi v nej darilo a bavila by ma.

Na záver ale súhlasím, že šťastie blízkych je pre mňa veľmi dôležité, možno až príliš. A tiež súhlasím v tom, že neradno ma niekedy klamať, či sklamať. Nikdy na to nezabudnem.

No a vraj viem silno nenávidieť. Neviem no, asi ani nie. 😀

Stretla som sa už s tým, že ľudia považujú škorpióna za najhoršie znamenie, ale z toho všetkého, čo som si o nás prečítala na mňa sedí málo. Ženy škorpiónky vyznievajú ako žiarlivé fúrie, ale ja taká vôbec nie som.

K tomu celému si dovolím poznámku, že my sami si tvoríme to, kým sme a tiež naše skúsenosti a zážitky. Ako sa povie: každý si je sám strojcom svojho šťastia. A na to nepotrebujeme znamenie zverokruhu.


Články na podobnú tému napísali aj Kája a Mark Reed. Určite by ich potešilo, keď ich prídete navštíviť.

Som autorkou piatich kníh, milujem umenie, maľovanie, kreslenie, čítanie kníh a blogovanie. Som závislák na káve. Žijem na západnom Slovensku.

5 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.