Knihy

Zatiaľ mi vyšlo 5 kníh. Sú v podstate rôznych žánrov. Venujem sa písaniu poézie, skúsila som napísať fantasy a autobiografiu, ale uvedomila som si, že najlepšie sa mi píše YA a poézia.

Slovo je nádych

Zbierka básní obsahuje veľkú časť autorkinej duše. Je ako mozaika zložená z čriepkov bolesti, strachu, prázdna i inšpirujúceho nekonečna.

Každý prežíva isté trápenie a hoci sú básne väčšinou smutné, skúste ich precítiť a nájdete v nich odpoveď na bolestne vyslovenú vetu “Som sám/sama.”. Vtedy sa otvoria dvere do úplne iného, nového sveta.

Chcete ho preskúmať? Tak otvorte túto knihu. Pretože poézia je nádych, cesta k životu.

Art Floyd, 2016, 68 strán, brožovaná väzba.


Odtiene dúhy

Odtiene dúhy sú príbehom o živote dospievajúceho dievčaťa. Sú o boji s depresiou, o hľadaní samej seba a o nádeji na lepšie zajtrajšky. Sú spoveďou toho, čo sa skrýva za jazvami na zápästiach. Sú dôkazom, že sa nikdy netreba vzdávať a že nádej umiera posledná.

V knihe nájdete posolstvo, ktoré vám pomôže zistiť, že so svojím problémom nie ste sami. A hoci sa v príbehu skrýva veľa smútku a bolesti, jeho posolstvo je silné, pozitívne a dôležité pre každého z nás. Začítajte sa a nahliadnite do sveta dievčaťa, ktorého aj slabučký úsmev niekedy veľmi bolel.

Art Floyd, 2017, 184 strán, brožovaná väzba.

VYPREDANÁ


Na krídlach noci

Dvaja anjeli smrti. Jeden smrteľník. Noc a odhalenie citov. Ako sa správne rozhodnúť?

Rose a David sú anjelmi smrti, ktorí odprevádzajú zo sveta hriešnikov. Obaja sú zvyknutí na smútok a často poletujú pod nočnou oblohou, prípadne len sedia v starom rozbitom okennom ráme a zhovárajú sa.

Ich život – ak sa to dá tak nazvať – sa však zmení vo chvíli, keď má Rose odprevadiť zo sveta svojho najlepšieho priateľa zo smrteľných čias. No jej rozhodnutie, neurobiť to, dostane nie len ju, ale aj Davida do problémov. S kým? S démonom, ktorému slúži ako anjel smrti.

S Davidom sa vydávajú na strastiplnú cestu za záchranou dobrého priateľa Rose, no je v tom viac… Aj Rose sa chce oslobodiť a stať sa opäť smrteľníčkou.

Nie je to však jednoduché a najmä nie po tom, čo David odhalí svoje city…

Magna Publishing, 2018, 192 strán, pevná väzba.


Bodkoč;arka

Bodkočiarka. Nie len interpunkcia v jazyku, ale aj symbol. Toho, že za niečo končí, no niečo pokračuje. Padáme a vstávame. Za každým obdobím dáme bodku a čiarku. Pretože sa nevzdáme.

Ak ste čítali Slovo je nádych, táto zbierka vás nesklame.

E-kniha – E-knihy jedou, 2020, tlačená kniha – vlastný náklad – obmedzený počet kusov, 2020

Tlačenú formu si môžete objednať u mňa za 5 eur plus poštovné. Mám na sklade 19 ks.


Maličkosti

Mia má sedemnásť, jedinú ozajstnú kamarátku, pohádaných rodičov, foťák na krku a nový účet na Instagrame. Od narodenia je takmer slepá. Túži však po normálnom živote. Chce študovať, fotiť, zamilovať sa a chce, aby ju mal niekto skutočne rád. A nie, rodičia sa nerátajú, i keď sú fajn. Dokáže Mia zistiť, kto v živote stojí za to a čo je naozaj dôležité?

E.J. Publishing, 2020, 188 strán, brožovaná väzba


Keď noc umiera

Život so zrakovým hendikepom či panickými záchvatmi. To je súčasť zbierky básní Keď noc umiera. Zároveň je to príbeh. Príbeh popisujúci tú tŕnistú cestu z temnôt ku svetlu a nádeji. Je to ako keď umiera noc. Keď svitá a narodí sa nový deň. To je presne ako život.

Zbierka Keď noc umiera je pre všetkých, ktorí majú pocit, že sú sami. Sami s hendikepom, sami v hmlách či dokonca v tme. Sami vo chvíľach, keď majú pocit, že umierajú. Lebo v tých chvíľach nádej nevidno. No je tam. Len sa netreba vzdať.

Toto nie je motivačná poézia, ako by sa mohlo zdať. Toto je príbeh vo veršoch, ktorý dokazuje, že bojovať stojí za to. A že ak je hmla/tma vašou spoločníčkou, treba ju prijať, no nedovoliť jej, aby vám zabránila robiť to, čo milujete.

E-kniha: E-Knihy jedou, 2022, 55 strán. Tlačená kniha 2022 vlastný náklad 52 strán.