Mám prácu a úzkosť mi v tom nezabránila


Categories :

Od konca blogerskej výzvy uplynulo už niekoľko dní a ja som už skôr chcela napísať nejaký článok, len som nevedela prísť, ktorý z nápadov mám spracovať. Napokon som sa rozhodla písať o mojej práci. Z posledných článkov z výzvy ste sa mohli dočítať, že mám konečne prácu. A ja som sa rozhodla, že o tom niečo napíšem, pretože je to pre mňa niečo nové a zároveň sa chcem podeliť s vami o moje postrehy z prvých týždňov.

Najprv k tomu, ako som sa k tejto práci vlastne dostala. Keby nebolo mojej skvelej kamarátky, tak asi tú prácu len tak nemám. Ona mi totiž poslala túto ponuku, ktorú našla. Najprv som váhala, pretože som akurát poslala životopis do jednej stránky, pre ktorú som chcela písať. Kamarátka ma však posmelila k tomu, aby som tam poslala životopis. Tak som poslala.

Úzkosť a pochybnosti mi však nedovolili veriť, že by sa mi vôbec ozvali. No ozvali sa. Urobila som pre nich zadanie. Poslala som. Ale opäť som veľmi neverila, že to bude dostatočne dobré na to, aby ma vzali.

Zrejme bolo, pretože ma pozvali na online pohovor. Z neho som bola totálne na nervy, pretože som sa veľmi bála, že neurobím dobrý dojem a že ich skôr sklamem. Pohovor som zvládla. Mala som potom cca týždeň čakať na výsledok. Ak už ste si stihli všimnúť moje myšlienkové pochody, domyslíte si, že som opäť pochybovala a bála sa. Ale dva dni po mojich narodeninách som dostala úžasný darček. Dostala som prácu.

Keď som si prečítala mail, neverila som vlastným očiam. Skoro som sa rozplakala. Myslela som si, že sa mi to sníva.

Na ďalší týždeň som už mohla pracovať. Dostala som prvú úlohu a s nadšením sa pustila do práce. A tá práca ma naozaj bavila. A baví. V jeden deú, ktorý bol pre mňa trochu ťažký čo sa týka úzkosti, sa mi veľmi nedarilo a bála som sa, že to nie je pre mňa to pravé. Bol to ale len zlý deň, ktorý sa ukázal aj v práci.

Od vtedy, čo som začala pracovať, som dostala už viacero úloh. A ešte som nestihla napísať, čo vlastne robím. Oficiálne som redaktorka so slovenským jazykom pre portál Tipli.sk. Tipli sa zaoberá zľavovými kupónmi a cashbackom. Ja som doteraz napísala niekoľko textov o produktoch v rôznych kategóriách. A tiež som robila profil obchodu.

Som v podstate copywriterka. Pracujem z domu, môžem pracovať kedy chcem (ale väčšinou pracujem doobedu).

Ani si neviete predstaviť, ako veľmi som vďačná, že mám prácu. Mám síce zmluvu do konca roka, ale dúfam, že budem pre nich pracovať aj naďalej, pretože ma to naozaj baví a tím v ktorom pracujem je fajn.

So zmluvou som dostala propagačné predmety. Zopár nálepiek, pero a zápisník. Nálepku som si capla aj na notebook, veď nech propagujem. 😀

Takže, keď zhrniem, som zamestnaná, prácu beriem zodpovedne a baví ma to. A verím, že budem v práci môcť pokračovať aj po novom roku.

Plus pripájam zopár postrehov z copywriterského sveta:

 • Aj po dvojhodinovom písaní jedného textu sa môžete riadne unaviť.
 • Keď si myslíte, že nejaká téma sa vám bude ľahko písať, väčšinou sa zmýlite.
 • Pripravte sa na reklamy pri používaní počítača či mobilu, ktoré budú obsahovať produkty, o ktorých ste písali.
 • Robte si „rešerš“ o produktoch, o ktorých píšete. Nielen že budete mať lepší text, ale ak budete v budúcnosti hľadať podobný produkt, budete presne vedieť, čo vybrať. Napríklad ja, keď budem raz do bytu vyberať sprchu, alebo sprchový kút.. 😀
 • Prelinkovanie je základ.
 • Vytvoriť dobrý nadpis je niekedy ťažšie ako napísať samotný text.

To je odo mňa na dnes všetko. Ak by vás zaujímali ďalšie updaty ohľadom práce, rada o tom napíšem aj v prípade, ak nájdem ďalšie copywriterské a redaktorské postrehy.

Nakoniec musím napísať, že som naozaj vďačná kamarátke za to, že mi poslala túto ponuku a že ma posmelila k tomu, aby som tam napísala. Lebo ja by som sa príliš bála.

Majte sa krásne. 🙂

4 thoughts on “Mám prácu a úzkosť mi v tom nezabránila”

 1. Prajem ti veľa úspechov v práci. Teším sa s tebou, že ťa práca baví. Vtedy sa človeku hneď ľahšie pracuje 😊
  Tak veľa zdaru a určite ti to predĺžia 😘

 2. Gratuluji a drzim palce, aby ti prodlouzili smlouvu.
  Copywritig je fajn zpusob, jak si rozsirit obzory. Dozvedela jsem se diky nemu spoustu zajimavych veci.

 3. Ano, nadpisy jsou nejhorší! Osobně zastávám tezi, že čím kratší má psaný útvar být, tím obtížnější je ho vytvořit. Ale ten vedlejší produkt v podobě znalostí i o naprosto bizarních věcech je občas vtipný. Já jsem takhle někdy svými nečekanými znalostmi (zejména o chytrých telefonech) docela slušně děsila lidi 😀
  K práci moc gratuluju a přeju ti jen samou spokojenost 🙂

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *