Život

Vzťahy a ich súčasť, ktorú odmietam #BloggerChallenge

Vzťahy sú pomerne komplikovaná súčasť našich životov. Častokrát sa kvôli nim trápime, prežívame ťažké obdobia. I tak stále otvárame nové a nové vzťahy. Niektorí ľudia to majú jednoduchšie, iní trochu zložitejšie. Možno je to i tým, ako sa k tomu postavíte, ale i tak si myslím, že niektorí ľahšie nadväzujú nové vzťahy. A tiež si ich vedia ľahšie udržať.

Hovorím teraz najmä o tých milostných. Láska je krásna vec. I keď trochu nebezpečná, pretože vie človeka opantať natoľko, že v najväčšej zamilovanosti by za dotyčným skočil aj z mosta. Nepreháňam. Mnohokrát som počula príbehy ľudí, ktorí si bez svojej lásky nevedeli predstaviť život natoľko, že ten svoj chceli ukončiť.

Ja som v tomto komplikovaná. Pre ostatných. Ja sama to vnímam pomerne jednoducho. Priznám sa, dlhé roky mi trvalo, kým som sa našla a kým som zistila, že to, ako vnímam vzťahy, nie je nič zvláštne a cíti to takto kopec ľudí. Lenže ten kopec ľudí je za to často diskriminovaný, pretože ostatní ľudia (mimo tejto skupiny), to nepovažujú za normálne a myslia si, že sme pokazení.

Tak, idem sa pustiť do vysvetlenia, ako vnímam vzťahy ja. Mimochodom, som single, nevadí mi to, aj keď mať vzťah by bolo krásne. Ale nájsť niekoho, kto ich vníma ako ja, je v dnešnej dobe komplikované.

Väčšina ľudí, ktorí vstúpia do vzťahu, nemá problém so žiadnou z jeho súčastí. Nemá problém so sexom. To je prirodzené. Ľudia to považujú za jednu z potrieb. Nepríde im to nijak odporné. Mnohí na to myslia neustále a nevedia si bez toho predstaviť život.

Mne sa páči predstava vzťahu. Mať pri sebe človeka, ktorý vás miluje, pomáha vám, podporuje vás, je pri vašom boku. Páči sa mi aj predstava vrúcnych objatí a bozkov.

Ďalej však netúžim zájsť. Nemám tú potrebu, nepáči sa mi to a hnusí sa mi to. Znechucuje ma to.

Lenže dnešný svet je, úprimne, pomerne sexistický. Denne sa musím stretávať so sexistickými vtipmi, nie je film bez sexuálnej scény. Nechápte ma zle, nikomu to nechcem brať.

Ale ja cítim, že to v živote nepotrebujem. Chcem mať vzťah bez toho, aby na mňa neustále niekto tlačil. Chcem mať vzťah plný lásky, ale bez sexu. A vždy to tak bolo.

Len som si myslela, že som divná, že so mnou niečo je. Tento rok som však objavila niečo, čo to zmenilo. Nie som divná. Takí ako ja existujú. A nie je to ani moja voľba, odjakživa som takáto bola. Na zoznamkách som si písala so skvelými ľuďmi, rozumeli sme si, ale akonáhle sa to otočilo k sexu, blokovala som účty. A veľmi som sa snažila neblokovať ich. Vravela som si: „Sakra, veď je to normálna súčasť vzťahov, prečo hneď cúvam a hnusí sa mi to?“

Teraz to už viem.

Aj keď som single, byť vo vzťahu mi príde krásne a tak trochu po tom túžim, lenže práve je problém nájsť človeka, ktorý zmýšľa podobne. Ďaleko odo mňa by sa takí ľudia našli. Len sú ďaleko. Alebo v zahraničí.

Na záver prikladám jedno video, ktoré som našla na TikToku a celé to tak nejako vystihuje.


Článok na tému vzťahy napísali aj Kája a Mark Reed – určite budú radi, keď si prečítate aj ich články. 🙂


Autor fotky: Git Stephen Gitau na Pexels

Som autorkou piatich kníh, milujem umenie, maľovanie, kreslenie, čítanie kníh a blogovanie. Som závislák na káve. Žijem na západnom Slovensku.

7 komentárov

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *