Kde sa vidím o desať rokov? #BloggerChallenge


Categories :

Budúcnosť je jeden z dôvodov mojich úzkostí. Každý mi hovorí, že nad tým priveľa rozmýšľam a asi je to pravda, no i tak sa týmto myšlienkam neviem ubrániť. Čo so mnou bude o desať, dvadsať rokov? Budem stále žiť s rodičmi? Budem mať prácu? Budem stále vydávať knižky?

Je jednoduché povedať si, čo by som v budúcnosti chcela. Život je natoľko nevyspytateľný, že budúcnosť sa môže zmeniť v priebehu sekundy či minúty. Preto nerada plánujem takto ďaleko do budúcnosti. Je to skôr len taká túžba, či viera, že isté veci o desať rokov budú.

Mám sa však zamyslieť nad tým, kde sa vidím o desať rokov. Takže tento článok nemôžem odbiť tým, že neplánujem. Poďme teda na to.

Dúfam, že budem mať prácu.

Už teraz pracujem na tom, aby som si niečo privyrobila popri invalidnom dôchodku. Najlepšie by bolo pre mňa mať prácu z domu. Kvôli zraku nemôžem robiť hocijakú prácu a vždy som tvrdila, že hľadám niečo s písaním. Pretože to ma v živote napĺňa a baví. Tak nejako dúfam, že budem pracovať ako copywriterka či redaktorka.

Stále chcem vydávať knihy.

Aj o desať rokov chcem písať a vydávať knižky. Písanie je celý môj život. Chcem svojimi knihami niečo zmeniť, niekoho potešiť, povzbudiť. Preto v tom chcem pokračovať aj o desať, alebo aj dvadsať rokov. Keď mi vyšla prvá kniha (Slovo je nádych) a videla som, že knižka sa stala súčasťou života čitateľa a jeho zbierky, rozhodla som sa v tejto ceste pokračovať.

Bývať sama.

Už dlhé roky snívam o tom, že raz sa od rodičov odsťahujem a budem bývať sama. Túžim po tom už hrozne dlho. Zatiaľ je splnenie v nedohľadne. Verila som, že mi v tomto pomôže výška, lenže korona a k tomu moje nezvládnutie školy tomu nepomohli. Každý mesiac sporím, aby som si raz mohla dovoliť vlastný byt, dovtedy by som sa uspokojila aj s prenájmom, avšak zvládnuť nájom sama je komplikované.

Mať vlastnú výstavu obrazov.

Maľovanie a kreslenie ma tiež veľmi baví. Snívam o tom, že raz budem mať vlastnú výstavu. Zatiaľ mám malú výstavu len u seba doma, mám vyvesené všetky obrazy, ktoré som nepredala. S tým predajom to nie je tak, ako som dúfala. Obrazy sa páčia, no i tak ich nik nekupuje, avšak mala som jednu veľkú objednávku a niekoľko obrazov som rozdala priateľom. Ale aj tak ich mám doma kopec a chcem maľovať ďalšie, aby som raz mohla mať výstavu pre verejnosť. Ja viem, že moje obrazy nie sú dokonalé, ale tvorím ich s mizerným zrakom a na ten mizerný zrak si myslím, že sú celkom OK. 😀

Cestovanie.

Vysoká škola mi pomohla trochu sa osmeliť v cestovaní. Verím, že by som na mnohé miesta dokázala ísť sama. Teraz to komplikuje covid, ale verím, že v budúcnosti budem môcť cestovať. Rada by som spoznávala mestá Slovenska i Čiech, neskôr možno aj Európy a tak ďalej. Verím, že budem skúšať nové a nové kaviarne a potom o tom všetkom písať sem na blog. 🙂

Takže, keď to celé zhrniem…

O desať rokov sa vidím vo vlastnom byte, s ďalšími vydanými knižkami, ďalšími obrazmi, plánujúc výstavu a zároveň písať nové príbehy a nové články o všetkom, čo ma v živote stretne a aj o mojich cestách, ktorých bude viac.

Či to tak naozaj bude, to je vo hviezdach. Isteže, závisí to aj odo mňa, ako si to zariadim, ale ako som už spomenula, život sa môže zmeniť v priebehu pár minút a bude všetko úplne inak. A to ja nemôžem vedieť a ani ovplyvniť.

Stále však môžem snívať. 🙂


Články na podobnú tému napísali aj Kája a Mark Reed. Určite by ich potešilo, keď ich navštívite a prečítate si ich. 🙂


Autor fotky: ThisIsEngineering na Pexels

8 thoughts on “Kde sa vidím o desať rokov? #BloggerChallenge”

  1. Máš jasné cíle a to se mi líbí. Splnit některé bude dřina, ale jsem si jistý, že to zvládneš a naprostou s tebou souhlasím v tom, že budoucnost se nedá jistě určit. Každý den se může stát něco, co nás o budoucnost připraví. Omlouvám se za ten cynismus. Ale na druhou stranu je zdravé mít alespoň nějaké cíle a k nim se upnout, a snažit se jich dosáhnout.

    Ohledně bydlení – sám bydlím sám v pronajmutém bytě a neřekl bych, že je to nějak extra obtížné. Ano, musím si zařizovat všechno sám. Musím si uklízet sám. Musím zařizovat opravy a v případě velkých majitelů spolupracovat s majitelem, ale kromě toho nevidím žádný značný rozdíl mezi placením nájmu nebo hypotéky.

    Samozřejmě je nutná práce. Držím ti palce, aby sis našla skvělou práci, která tě bude bavit.

      1. Napadá mě, že pokud si někoho najdeš, zabiješ tím dvě mouchy jednou ranou. Budeš natolik šťastná a vyrovnaná se svým protějškem, že na antidepresiva nebudeš ani myslet.

  2. Verím Ti, že svoje sny aj zrealizuješ. A som rada, že zatiaľ Tvoje obrazy môžem vystavovať ja! Lebo sú krásne a pri Tvojom zraku, sú niečo výnimočné a úžasné ❤️.

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *