ZAMILOVALA SOM SA


Categories :
Značky:

Viem, že by som mala ako ďalší článok publikovať 10 zaujímavostí o Maličkostiach, ale absolútne sa mi do toho nechce a skôr mám chuť na taký obyčajnejší článok. Takže zaujímavosti o mojej poslednej knihe budú (snáď) nabudúce. Tentokrát som sa rozhodla porozprávať vám zasa trochu o živote. Lebo slovo je nádych, že. 🙂

Viem, že už čakáte, kedy vysvetlím nadpis. A áno, priznávam, je to clickbait. Určite. Ale proste mi to nedalo. Okej, dlžím vám vysvetlenie.

Áno, zamilovala som sa.

Ale nie do osoby (dokonca ani tej fiktívnej), ale do činnosti. Viete, že milujem kreslenie a maľovanie. Tak nejako ma tvorenie bavilo odmalička (ešte skôr než som začala s písaním) a od času, čo som začala objavovať svet mandal, som to začala milovať ešte viac.

Moja láska ku kresleniu sa však v poslednom mesiaci prehĺbila. Jedného dňa som scrollovala TikTokom a narazila na video chlapíka, ktorý predstavoval aplikácie na kreslenie na Android a zadarmo. Jednou zo spomínaných aplikácií bola appka Sketchbook.

Pamätám si, že som ju už mala stiahnutú, ešte keď som mala prvý smartfón, ale vtedy som ešte nevidela jej úplné využitie.

V poslednom čase som sa stretávala s videami, kde ľudia tvoria úžasné veci na Apple iPadoch s tou appkou ProCreate. No, na iPad by som musela šetriť asi dosť dlho a tak ma aplikácia Sketchbook zaujala. Už dlho som totiž chcela tvoriť aj digitálne. Dokonca mám sen, že moje digitálne obrázky budú na tričkách. Čiastočne som si ho už splnila.

Takže som sa skutočne zamilovala. Ale do digitálneho kreslenia. Kúpila som si k mobilu aj stylus a možno, keď budú na to peniaze, si kúpim tablet, aby som mala väčšiu plochu, avšak aj na mobile sa to v pohode dá.

Jedna z mojich kresieb

Milujem to najmä pre fakt, že si môžem obrázok zväčšiť, čo sa samozrejme na papieri či plátne nedá. Je tam mnoho možností kresliacich nástrojov. A mojim mandalám môžem dať akú-takú rovnováhu, pretože si môžem nastaviť jej stred a rozdeliť si to na niekoľko sekcií – pričom to, čo urobím v jednej sekcii sa odzrkadlí aj na ostatných, takže je to trošku symetrickejšie.

Úprimne to teraz viac zbožňujem ako klasické kreslenie. To ale neznamená, že na plátno už kresliť nebudem. Nezanevriem na to. 🙂 Ale digitálne kreslenie je vážne skvelé.

Dokonca som raz nakreslila Lakyho. 😀 Bolo to síce podľa predlohy, ale urobila som mu takú ilustráciu. A dala som si ho aj na tričko. Že nech je sranda. A aspoň budem mať pamiatku.

Tiež som si založila Instagram pre všetky moje práce – aj tie digitálne, aj na papieri či plátne. Takže ak ešte neviete, sledujte môj insta: @kreslenievhmlach. Pridávam príspevky každý deň.

A ak ste si všimli zmenu obrázku v záhlaví, ten som tiež robila ja. 🙂 Digitálne kreslenie pre mňa ponúka strašne veľa možností a je to dosť veľká pomoc. Určite budem tvoriť viac.

Snáď som nikoho z vás nesklamala, keď som vysvetlila tento clickbaitový nadpis. 😀 Ale pre mňa to je skutočne ako zamilovanie sa.

Aby som celý článok nevenovala len kresleniu, chvíľu sa povenujem aj môjmu životu. Mám sa fakt dobre. Sama nechápem, ako je to možné. Úzkosti sa mi vo veľkej miere vyhýbajú, záchvat som nemala už MESIAC! Keby niet tŕpnutia rúk a bolestí chrbta, tak som na tom ešte lepšie, ale aj mimo to som celkom šťastná. V práci sa mi celkom darí, baví ma to (áno, niekedy toho mám plné zuby, ale kto občas nie, že?). Po covide to bolo chvíľu zaujímavé, trvalo mi, kým som sa vrátila do normálneho kolobehu.

A čo sa týka tých udalostí z februára, už si hovorím, že je dobre, že sa to stalo (písala som o tom článok) a napriek tomu, že si tá druhá strana myslela, že asi budem dlho smútiť, po skončení toho priateľstva som začala byť akosi viac šťastná.

A často si uvedomujem, že život je fajn. Samozrejme, niekedy máme trápenie, a to všetci. Dôležité je myslieť na to dobré ako sa len dá a tešiť sa z každej maličkosti.

Tak vám prajem krásny víkend a dočítania v ďalšom článku! 🙂

3 thoughts on “ZAMILOVALA SOM SA”

  1. Áno, súhlasím s tebou, že tvoje digitálne kresby sú krásne. Škoda, že sa nedajú preniesť aj na plátno. Alebo dajú? Ale do tých tričiek by som šla, boli by také jedinečné. Mať tak tričko s kresbou od Elizabeth aj s podpisom… To by bolo!

  2. Tvoje digitální kresby jsou fakt super 🙂 Mimochodem tím nadpisem jsi mi připomněla anketu, kterou jsem před rokem dělala k prvnímu máji, pamatuješ? Byla o tom, čemu by lidi řekli své „miluji tě“. Ono je hrozně zajeté, že milovat se přece dají jen lidi, ale člověk si časem uvědomí, že stejně důležité je i milovat nějaké činnosti nebo okamžiky.

  3. „napriek tomu, že si tá druhá strana myslela, že asi budem dlho smútiť“ – Co si o sebe myslis, kto si? Superstar ci dokonalost sama? Vies, aka som stastna ja, ze som sa zbavila tak negativnej, ufnukanej osoby ako ty? Teraz som stastna ako nikdy, teba k tomu nik nepotrebuje. Nie, toto nie je utok ci navsteva kvoli vylevu emocii, holt som sa sem pretukla, ale nemysli si, dominika, ze by sa kvoli tebe ktokolvek trapil ci oplakaval ta. Za to nestojis, skus sa uvedomit.

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *