Mám najlepšiu mamku pod slnkom #BloggerChallenge


Categories :

Dnes by som vám chcela povedať niečo o mojom vzťahu s mamkou. Je to jediná vec, ktorú chcem zverejniť čo sa týka rodiny. Preto vám dnes napíšem niečo o tom, aký vzťah spolu máme a poviem úprimne, že je to najlepšia mamina pod slnkom.

Keď som sa narodila a zistilo sa, že mám zrakový hendikep, viem si predstaviť, že mamku to bolelo a trápilo. Ale vždy sa mi snažila pomáhať. Aj keď pracovala, aby zarobila viac peňazí, vždy som ju obdivovala a bola mojou inšpiráciou.

Prečo?

Pretože je to človek s nevyčerpateľnou pozitívnou energiou. Má to po maminke (mojej starkej). A mňa to vždy fascinovalo, pretože som kedysi nedokázala pochopiť, ako mám byť aj ja tak pozitívna. A asi sa stále mám čo učiť.

Kedykoľvek, keď som mala problém, pomohla mi. Vždy presne vedela, z čoho mám obavy a ako mi pomôcť (najmä čo sa týka pri cestovaní, prekonávaní prekážok, schodov a pod.). Stačilo, že videla môj výraz a vedela presne, že potrebujem pomôcť. Ale zároveň mi pomoc nikdy vyslovene nenútila. Nechala ma, aby som sa ja sama rozhodla, či pomoc chcem.

Veľkou oporou mi bola aj v časoch, keď som trpela depresiami. A tak isto je mi oporou teraz, keď prežívam panické záchvaty. Naučila sa, ako na ne reagovať.

Vždy mi pomáhala, keď som plakala, dodávala mi vždy odvahu a verila vo mňa. A aj napriek tomu, že som mala niekedy pocit, že som ju len sklamala, stále vo mňa verí.

Vnímam to ako niečo, čo niektorí môžu brať ako výnimočné. Som vďačná, že ju mám a úprimne, ak by som ju nemala, možno tu už nie som. A viem, že toto nemá každý. Nie každý má s mamou taký dobrý vzťah.

Moja mamka je úžasný človek, ktorý si zaslúži len to najlepšie. Keď ju vidím smutnú, bolí ma to. Niekedy si myslí, že jej smútok nevidím. Ale ja ho cítim. A láme ma to. Pre jej úsmev by som urobila čokoľvek.

A viem, že aj ona pre ten môj.

Mami, ak toto čítaš, ľúbim ťa. A som ti vďačná za všetko. Aj za naše objatia. A na to, ako sme sa opili koštovaním burčiaku, na to nezabudnem. 😀


Články na podobnú tému napísali aj Kája a Mark Reed. Určite ich poteší, keď ich navštívite.

2 thoughts on “Mám najlepšiu mamku pod slnkom #BloggerChallenge”

  1. Moje zlaté srdiecko❤️aj ja ta veľmi ľúbim 😘. Si pre mňa to najlepšie a najdôležitejšie, čo v živote mám. Veľmi ma teší, keď vidím, že si v živote šťastná. Viem, že to nie je vždy ružové, ale som rada, že s tým dokážeš bojovať. Som na teba pyšná, že si mojou dcérenkou. Ľúbim ťa 🥰😍

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *